Obudź się w relacjach

Czujesz się bezosobowo w kontakcie z klientem ?


Chcesz zmienić prosty i banalny handel w prawdziwą, ludzką i fascynującą podróż?

Do napisania poniższego wpisu zainspirowały mnie szkolenia, w których miałem przyjemność brać udział.

Szkolenia prowadzone są przez specjalistów Rafała i Mirka z firmy www.sts-szkolenia.pl , których gorąco pozdrawiam!
Szkolenie, w którym uczestniczyłem miały charakter pracy w grupach 3-4 osobowych oraz w parach. Szkolenie trwało 2 dni i głównym tematem szkoleń było prowadzenie rozmów handlowych.
 

” Nie chcemy zmieniać ludzi – pomagamy działać bardziej świadomie i efektywnie” 

Handel oparty na relacji

Jako wytrawny poszukiwacz informacji zapewne trafiłeś na wiele publikacji opisujących różnorodne modele handlu lub też brałeś udział w szkoleniach dla telemarketerów, w których jedyną i sensowną formą handlu jest handel instrumentalny. Gdzie relacja zazwyczaj jest krótkoterminowa, zaspokajane są interesy jednej strony, wykorzystuje się manipulacje, odpowiedzialność jest po stronie klienta i najważniejsze są cele końcowe.
Osobiście mam do tego inne podejście i dlatego byłem bardzo szczęśliwy kiedy wykładowcy głośno opowiedzieli się za handlem nastawionym na relacje i długotrwałą współpracę.

Weź klienta na randkę

Tworzenie relacji w biznesie jest niczym innym jak chodzenie na randki z klientem. Nie jesteśmy w stanie poznać drugiej osoby po jednym spotkaniu, bardzo często w ciągu dnia pełnego pracy. Oczywiście nie mówię tutaj, że należy umawiać się z klientami na tego typu spotkania ale chcę dać do zrozumienia, że relacja tworzą się przez co najmniej miesiące.


To własnie jedyny sposób na zmianę swojego modelu handlowania. Skupiamy się na kliencie, długofalowej współpracy, interesują nas zarówna nasze jak i klienta interesy, poznajemy i staramy się zrozumieć intencje klienta, dzielimy się odpowiedzialnością ( podświadomie czuję więź) i najtrudniejsze skupiamy się na etapach rozwoju klienta. Wprowadzamy w jego życie etapami plan rozwoju jego firmy, będąc przy nim cały czas jako ekspert.

Poprzedni artykułSellYourSelf – LET’S GO!
Następny artykułPrawdziwe zarzuty
TomekDziedzichttp://www.tomaszdziedzic.pl
Cześć ! Mam na imię Tomek i jest mi bardzo miło, że mogę Cię gościć na moim blogu. Wierzę, że znajdziesz tu wszystkie potrzebne informacje. Możesz mnie śledzić również na Facebook ,Instagram, YouTube

Discover

Latest

Prawdziwe zarzuty

Dlaczego klient ma wątpliwości? Zapewne nie raz uczestniczyłeś w rozmowie z klientem podczas, której klient informował w różnorodny sposób,...

Jak stworzyć emocje na zdjęciach?

Zdjęcie bez emocji jest jak ciastko bez cukru, dlatego tak ważne jest abyśmy umieli je tworzyć i wiedzieli kiedy warto sięgnąć po więcej.

SellYourself – zabawa w handlu

Co zyskujesz czytając ten artykuł? Twoja chęć do pracy i zaangażowanie wzrośnie o 100 procent. Niewątpliwie zrozumiesz dlaczego...

Praca fotografa – plener w Tenczynku

Wiele osób zastanawia się jak wygląda plener ślubny. Teraz możesz zobaczyć pracę fotografa od kulis. Tenczynek idealne...

Wesele po Góralsku

Zapowiada się długi dzień Godzina 8 rano a ja już w drodze do Mszany Dolnej, na ślub Violetty i...
Napisz do mnie :