SellYourSelf – LET’S GO!

Jest 13 grudnia (piątek) i w ten dzień chcę wam pokazać drugą, być może dla wielu, nieznaną twarz.
Spokojnie to tylko prosty zabieg, dzięki któremu wzbudziłem Twoją ciekawość i jednocześnie podjąłem z tobą pewnego rodzaju grę.


Co zyskujesz czytając ten artykuł?

Twoja chęć do pracy i zaangażowanie wzrośnie o 100 procent. Niewątpliwie zrozumiesz dlaczego z wielu spotkań handlowych wychodzisz z poczuciem, że coś jest nie tak. Definitywnie zmienisz postrzeganie klientów i rozmów handlowych co pozwoli ci zachować umiar w nieopatrznym rozdawaniu rabatów.

 Gdybym wiedział to wcześniej

W początkach swojej kariery popełniałem bardzo dużo błędów. Podchodziłem do sprzedaży bardzo infantylnie. Przed oczami mam sytuacje kiedy to będąc na Rynku Głównym w Krakowie kieruje się do klienta z zamiarem przedstawienia mu oferty i tuż przed drzwiami zalewam się potem i rezygnuje.
Całe szczęście po kilku minutowej refleksji i niezliczonej ilości wewnętrznych oskarżeń ponaglam próbę i udaje mi się uciąć kilkuminutową rozmowę, wręczając finalnie katalog.
Niewątpliwym przełomem w mojej pracy był moment kiedy zetknąłem się z książką pt. „Handlowanie to gra”.  Mam nadzieję, że również Tobie tego typu książki i moje publikacje pomogą w rozwoju swojej pasji i pracy zawodowej lub innych aspektów.

Podczas rozmowy z klientem tracisz nerwy, wewnętrznie odczuwasz złość myśląc o gratyfikacjach udzielonych klientowi – to nic innego jak sygnał, że poddajesz się grze.

Uświadom sobie, że to gra – dlaczego warto to zrobić już dzisiaj ?

Pamiętam swoją pierwszą reakcję jak przewertowałem w myślach swoje pierwsze spotkania.
Wtedy też zauważyłem w ilu, i w jak różnorodnych grach uczestniczyłem. Począwszy od gierek mających na celu zdyskredytowanie mnie jako młodego handlowca, kuszenie wieloletnimi kontraktami pod pozorem jednodniowej obniżki ceny, czy też przypisywaniem problemów firmy innym firmom.

Powody, dla których klienci grają?

  • utarte powiedzenia ( powtarzane bez końca – Uuuu bardzo drogo, konkurencja ma taniej )
  • odebrać pewność  ( zazwyczaj nieświadomie)
  • pomniejszyć entuzjazm
  • są pod presją innych osób
  • bo mają taką potrzebę

Zachęcam abyś podczas kilku najbliższych spotkań przyjął postawę gracza. Bądź uważny i nie poddawaj się sile sugestii ze strony klienta. Na wszelkiego rodzaju straszenie konkurencja, ceną odpowiedz grzecznie
„O jakiej konkurencji Pan/Pani teraz mówi?”

„Bardzo dziękuje, że wspomniał Pan/Pani o cenie ponieważ jest to dla mnie również istotna sprawa.  Cena w tym przypadku pozostanie na danym poziomie ale z całą pewnością uda nam się porozmawiać o innych ważniejszych dla Pana/Pani aspektach naszej współpracy, Słucham Pana/Panią?”

Dajesz wartość

Nie oczekuj, że klient nie będzie wciągał Cię do gry, zaakceptuj to, nie odbieraj złych rzeczy osobiście.
Nie Staraj Się Aby Klient Ciebie Polubił, To Ty Polub Klienta, Pamiętaj Ty Dajesz Wartość !

#SellYourSelf

Brawo! Bardzo dziękuję Ci, że dotarłaś/dotarłeś do końca!
To był mój pierwszy post z serii SellYourSelf. Od dnia dzisiejszego tego typu posty znajdziesz w oddzielnej kategorii SellYourSelf.
Obiecuję Ci, że mój warsztat będzie coraz lepszy i już niedługo kolejne ciekawe treści.

#HandlowanietoGra #TomekDziedzic #SellYourSelf

Poprzedni artykułRóbMy wielkie rzeczy
Następny artykułObudź się w relacjach
TomekDziedzichttp://www.tomaszdziedzic.pl
Cześć ! Mam na imię Tomek i jest mi bardzo miło, że mogę Cię gościć na moim blogu. Wierzę, że znajdziesz tu wszystkie potrzebne informacje. Możesz mnie śledzić również na Facebook ,Instagram, YouTube

Discover

Latest

Praca fotografa – plener w Tenczynku

Wiele osób zastanawia się jak wygląda plener ślubny. Teraz możesz zobaczyć pracę fotografa od kulis. Tenczynek idealne...

WeddingChallenge365-sprzęt zawodzi-a PanBogDaje

SZLAG BY TO TRAFIŁ ... Nie zawsze nam się wszystko udaje. Na pewno macie nie raz takie...

Jak samemu wykonać plener?

Jak wykonać plener ślubny korzystając jedynie z aparatu, statywu i telefonu komórkowego? Indywidualny...

Zamów zdjęcie do domu lub firmy

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom wielu zainteresowanych zakupem zdjęć otwieramy specjalny dział poświęcony sprzedaży zdjęć.Zdjęcia możesz wykorzystać do dekoracji swojego domu lub...

Backstage – prosty sposób na ciekawy materiał

Sudety są piękne Dzisiaj filmik prosto z Sudetów. W tej pięknej scenerii spędzamy swój długi weekend :).
Napisz do mnie :