Wieczór panieński – zdjęcia i nie tylko

Pomysły na niezapomniany wieczór panieński, czyli prosty sposób na ostatnią imprezę stanu wolnego.

Rozpleciny i kołacze.

Wieczór panieński to huczny pożegnalny wieczór, który jest głęboko zakorzeniony w tradycji staropolskiej . Kiedyś wieczór panieński nazywany był wieczorem dziewiczym, rózgowinami, rozplecinami i organizowany był jedynie dzień przed ślubem. Czasy się zmieniły i wieczory panieńskie organizowane są zazwyczaj od 2 do 3 tygodni przed uroczystością ślubną a tradycyjny kołacz weselny został zastąpiony symbolicznymi prezentami.

Zróbmy imprezę, której nigdy …

Nie jesteś pierwszą i nie ostatnią organizatorką lub współorganizatorką wieczoru panieńskiego. Zapewne przyświeca Tobie myśl, że wieczór panieński nie może być nudnym obowiązkiem ale atrakcją i niespodzianką dla przyszłej Panny Młodej. „Zróbmy imprezę, której nigdy nie zapomni”; to zapewne najczęściej wypowiadane zdanie podczas planowania wieczorów panieńskich.
Panieńskie organizuje się w gronie najbliższych koleżanek w miejscach, które obfitują w dyskoteki, bary, gdzie impreza trwa do białego rana lub w miejscach szczególnych.

Wieczór panieński 

1. Lata 20. i 30. -wieczór panieńki w stylu lat 20. i 30 nie może zabraknąć piór i cekinów oraz sznurów pereł. Suknie typu flapper a na nogach kabaretki. Gładkie koki i wyciskane fale i woalki to najczęściej wybierane fryzury. Usta pociągnięte mocną czerwienią.

2. Pin – up girls – wieczór w stylu lat 40 i 50. XX wieku. Mocne czarne kreski nad górnymi powiekami, długie rzęsy, mocno pomalowane na czerwono usta oraz zarumienione policzki. Fryzury s tylu pin – up to głównie loki podpięte po bokach, grzywki – koniecznie podwinięte. W strojach dominują rozkloszowane sukienki lub skąpe stroje. Jedną ze stylizacji pin – up girl jest stylizacja „marynarska”. Kolory: granat z bielą lub czerwienie z bielą (najczęściej w paski). W stylizacji „cukierkowej” dominują kwieciste sukienki – koniecznie rozkloszowane na dole oraz sukienki w groszku lub prążki. Kokardy i wisienki to często pojawiający się motyw dziewczyn pin – up.

3. Lata 70. – hipisi i dzieci-kwiatów. Nieodzowne elementy ubioru to dzwony, kwiatowe wzory, chustki, pacyfki, lenonki. Okrzyki i szarfy z napisem; „Sex drugs and rock’n’roll” oraz pozdrawiający gest, polegający na ułożeniu palców u rąk na kształt litery „V” to element dobrej zabawy w stylu lat 60.

4. Bad Taste Party lub inaczej Lata 80. – króluje styl disco. Musi być kolorowo, błyszcząco i krzykliwie. Natapirowane włosy oraz plastikowa biżuteria są obowiązkowe.

5. Impreza z motywem przewodnim z filmu (np. Piraci z Karaibów, Gorączka sobotniej nocy, Dirty Dancing itp.).

6. Impreza w stylu Bollywod. Kolorowe chusty i ubrania, tatuaże z henny, klejnoty oraz szisza – tego nie powinno zabraknąć na imprezie w stylu Bollywod.

7. Kilkudniowy wyjazd do innego miasta. Coraz częściej wieczory panieńskie trwają kilka dni i organizowane są w innych miastach. Prym wiodą tutaj takie miasta, jak : Kraków, Zakopane, Sopot, Gdańsk, Praga, Wiedeń. Jest to opcja dla osób dysponujących większą ilością wolnego czasu oraz odpowiednim budżetem.

8. Garden party. Nie ma nic piękniejszego jak impreza na świeżym powietrzu. Jeżeli nie dysponujecie ogrodem możecie wykorzystać do tego park. Niech każda z zaproszonych osób przygotuje jeden posiłek a ty zajmij się muzyką i napojami. Obowiązkowe papierowe talerzyki i kubki! Garden party  to idealne rozwiązanie na początek wieczoru panieńskiego.

9. Tram Party – imprezowe szaleństwo na szynach czyli w tramwaju specjalnie przygotowanym na imprezy.

10. PartyBus –  ekskluzywny, mobilny parkiet, który odbierze z umówionego miejsca i dowiezie wszędzie tam, gdzie dusza tego zapragnie.

Poprzedni artykułWesele po Góralsku
Następny artykułPomysł na sesję ślubną
TomekDziedzichttp://www.tomaszdziedzic.pl
Cześć ! Mam na imię Tomek i jest mi bardzo miło, że mogę Cię gościć na moim blogu. Wierzę, że znajdziesz tu wszystkie potrzebne informacje. Możesz mnie śledzić również na Facebook ,Instagram, YouTube

Discover

Latest

Budapeszt – jeszcze tu wrócimy!

Niespodzianka Można powiedzieć, że Budapeszt jest na wyciągnięcie ręki od południowych krańców Polski. Sama wycieczka była wielką niespodzianką dla...

Jaki sprzęt do zdjęć z drona | POLECAM

W filmie recenzja sprzętu do fotografii lotniczej. Przedstawiam DJI Mavic 2 PRO jako idealny sprzęt do tworzenia profesjonalnych zdjęć i ujęć filmowych....

Do it yourself – Christmas Gift

Prosto i bez zbędnych kosztów- czyli jak stworzyć idealny prezent świąteczny, noworocznym urodzinowy

RóbMy wielkie rzeczy

"Babcia z dziadkiem to były świry ” "Babcia z dziadkiem to...

Backstage – prosty sposób na ciekawy materiał

Sudety są piękne Dzisiaj filmik prosto z Sudetów. W tej pięknej scenerii spędzamy swój długi weekend :).
Napisz do mnie :